Vybíráme povlečení

Jak správně vybrat povlečení ?


Narození miminka je nejšťastnější událostí v životě člověka a většina rodičů se snaží připravit vše pro miminko co nejlépe.
Zvláštní pozornost je důležité věnovat výbavičce do dětské postýlky. Dětské povlečení na přikrývku a polštář můžeme zvolit z velmi široké škály různých vzorů, to už je na vkusu každého rodiče. Ale i miminko vnímá barevné ladění svého hnízdečka !

 

Jak se orientovat v číslech a názvech jednotlivých vzorů povlečení a doplňků Mamo Tato ?
 

Každý vzor má své číslo a název.
 

Pokud hledáte jiné doplňky k povlečení stejného vzoru, stačí hledat požadované zboží v dané kategorii podle zvoleného čísla vzoru nebo jeho názvu.
 

V případě, že jste si vybrali nějaký vzor povlečení např.: s výšivkou, dle čísla vzoru je možné zjistit barevné provedení daného vzoru např.:
Líbí se Vám vzor č. 16-1 žirafky růžové a chcete zjistit, zda je vzor s žirafkama dostupný i v jiné barvě,
Stačí vyhledat vzor dle prvního čísla před pomlčkou např.: 16, číslo uvedené za pomlčkou signalizuje i jiné barevné provedení. Např. 16-2 žirafky ecru.

 

Nebo:
 

Líbí se Vám vzor povlečení Medvídek na žebříku krémový číslo 20-4
Tak zkuste hledat jiné vzory, které začínají číslem 20 a naleznete:
20-1 Medvídek na žebříku modrý
20-2 Medvídek na žebříku růžový
20-3 Medvídek na žebříku zelený

 

Jak správně vybrat rozměr povlečení ?

 

Do postýlek o rozměrech 120x60cm doporučujeme sady povlečení o rozměru peřinky 120x90cm (STANDART) a 135x100cm.
Sada 135x100cm se liší od klasické sady 120x90cm pouze ve velikosti povlečení na peřinku, ostatní komponenty jsou shodné jako u sady 120x90cm.
V případě rozměru sady 120x90cm a 135x100cm má mantinel celkovou délku 180cm (60x60x60cm) výška nad hlavičkou 40cm výška po stranách 30cm, pokud není uvedeno jinak.

 

Do postýlek o rozměrech 140x70cm doporučujeme sady povlečení 140x70cm

Sada 140x70cm se liší od klasické sady pouze ve velikosti volánku a mantinelu, ostatní komponenty jsou shodné jako u sady 135x100cm.
V případě rozměru sady 140x70cm má mantinel celkovou délku 190cm (60x70x60cm) výška nad hlavičkou 40cm výška po stranách 30cm, pokud není uvedeno jinak.


Dětské povlečení můžete zvolit z velmi široké škály různých vzorů. Vyrábí se povlečení jak do dětské postýlky i menších rozměrů do kolébky.

 

Mantinely za hlavičku
 

Velmi vhodné je vybavit postýlku i ochranným mantinelem, který se připevňuje po obvodu postýlky z vnitřní strany. Nejen že zútulní miminku pobyt v postýlce, ale hlavně chrání hlavičku děťátka, které se už ve spánku v postýlce pohybuje a také zamezí prostrkávání ručiček a nožiček ven z postýlky mezi šprušlemi a v neposlední řadě spousta rodičů ocení i to, že miminku v noci nevypadává z postýlky dudlík. Prodávájí se sady povlečení s mantinelem nebo I jako samostatné mantinely.
 

Baldachýn a moskytiéra
 

Kdo chce miminku dopřát ještě větší soukromí, může k dětskému povlečení pořídit i baldachýn nad postýlku, který se k postýlce připevňuje pomocí speciálního držáku. Látkový baldachýn, zastíní prostor v postýlce, což oceníme např. při rozsvícení v ložnici. Miminko tak může klidně spát a světlo jej tolik neruší. Baldachýn z šifónu neboli záclonoviny ochrání vaše miminko před dotěrným hmyzem, jako jsou mouchy a komáři. Ke stejnému účelu poslouží i moskytiéra, která je ušita tak, že obklopí celou postýlku. Baldachýn i moskytiéra navíc dodají celé postýlce noblesní eleganci a postýlka pro miminko tak vypadá prostě nádherně.
 

Zavinovačky
 

Pro klidný spánek novorozence mu pořídíme i zavinovačku. Zavinovačka navozuje miminku pocit stísněného prostoru a tím i pocit bezpečí, který mělo v děloze. Většina miminek se v zavinovačce cítí dobře a lépe se jim spinká.
 

Spací pytle
 

Když miminko zavinovačce odroste a už se v postýlce během spánku pohybuje a často se odkopává, můžeme mu pořídit dnes stále více oblíbený spací pytel. Zajistíme mu tak tepelnou pohodu po celou dobu spánku.
 

Kapsáře
 

Dnes se vyrábí do dětských postýlek celé kolekce vybavení a tak lze do postýlky ve stejném designu pořídit i spoustu dalších praktických věcí, jako například kapsář na různé drobnosti potřebné při péči o miminko, který se připevní k postýlce a maminka tak má vždy po ruce vše, co je třeba.
 

Kojící polštáře
 

Mnohé maminky uvítají i kojící polštář, který je vhodný jako podložka pro miminko při kojení, hraní nebo odpočinku. Kojící polštář má využití i v době těhotenství, kdy nastávající mamince poskytuje podporu jejímu rostoucímu bříšku při spaní nebo relaxaci.
Pro větší inspiraci doporučujeme kategorii Doplňky a příslušenství k sadám Mamo - Tato, kde naleznete zavinovačky, spacáčky, prostěradla, kapsáře, kojící polštáře, sady do kočárku, přebalovací podložky, lampičky, lustry, závěsy a další doplňky.

 

Nezapomeneme před prvním použitím nové dětské povlečení a celé vybavení do postýlky důkladně vyprat a vyžehlit.
 

Materiály, ze kterých je zboží ušité, mají certifikáty a atesty produktů 1. jakosti (produkty pro děti) OKO-TEX 100.